مشاوره خرید و راه اندازی تجهیزات

مشاوره خرید و راه اندازی تجهیزات  براساس نیازهای مشتری شکل می گیرد و بر اساس فضای در نظرگرفته شده ،تجهیزات منتخب در مدت زمان طولانی و حتی با گسترش مجموعه راندمان و بازده بالایی داشته باشند
نیازهای فردی و دامنه یک پروژه، تصمیمات حیاتی اتخاذ شده در مورد طرح کلی طراحی را شکل می دهد.

مشاوره خرید و راه اندازی تجهیزات

هدف اصلی ما کمک به هر مشتری در ایجاد فضای خدمات غذایی ایده آل خود با در نظر گرفتن عناصر عملیاتی کلیدی مانند منو، لوکیشن،فضای مجموعه، توسعه آینده، صرفه جویی در نیروی کار و صرفه جویی در انرژی است. تجربه جمعی تیم ما در تمام بخش های صنعت به ما امکان می دهد چالش های موجود در هر پروژه را درک کنیم واز این دانش برای پیش‌بینی مشکلات قبل از وقوع استفاده ‌کنیم .

با برآوردن نیازهای خاص مشتری در طول هر پروژه طراحی آشپزخانه تجاری یا طراحی رستوران، مجموعه شما به شهرت خوبی دست پیدا کند

برای اطلاع بیشتر در مورد قیمت تجهیزات آشپزخانه رستوران  این مقاله را بخوانید

خدمات مشاوره ای شامل: طراحی شماتیک، برنامه ریزی فضایی،انتخاب تجهیزات و بهبود جریان و عملکرد است.

نوع تجهیزات رستورانی که شما به آن نیاز دارید بسیار به کانسپت ، موضوع و غذاهای رستوران شما بستگی دارد. مهمترین بخش خرید تجهیزات رستوران این است که تصمیم بگیرید به چه تجهیزاتی در رستوران خود نیاز دارید. بنابراین، ابتدا باید منوی خود را تعیین کنید و سپس تجزیه و تحلیل کنید که کدوم تجهیزات آشپزخانه برای تهیه مورد نیاز است زیرا که تجهیزات یک خرید معمولی نیست بلکه سرمایه گذاری است هرچندغیرنقدی.

هنگام  مشاوره خرید و راه اندازی تجهیزات رستوران باید همیشه فضای مورد نیاز را در نظر داشته باشید. ضروری است که فضای مورد نیاز برای هر یک از تجهیزات را مشخص کنید و سپس آن را خریداری کنید که با آشپزخانه و فضای کاری بهم ریخته مواجه نشید.

 

وقتی تجهیزاتی دارید که در آشپزخانه رستوران شما به درستی کار نمی کند، کارکنان آشپزی نمی توانند غذا را به طور موثر بپزند. کار کردن فقط با یک یا دو مشعل یا ماشین ظرفشویی که فقط کمی خوب کار می کند، بر مدت زمانی که طول می کشد تا غذا به دست مشتریان برسد، تأثیر می گذارد داشتن تجهیزاتی که به خوبی کار می کند، اطمینان حاصل می کند که آشپزهای شما می توانند غذا را به سرعت و کارآمد سرو کنند.

پس انتخاب تجهیزات درست، به روز و هوشمند و البته چیدمان صحیح متناسب با فضای مجموعه می تواند احتیاج به نیروی انسانی را کمتر و با راندمان بالا را تضمین کند.

شرکت ست آپ توریسم با درنظرگرفتن کانسپت تعیین شده، تجهیزات مورد نیاز را فراهم کرده و با توجه به دایره ارتباطات و اعتبارات ، مجموعه ای از تجهیزات با کیفیت بالا و مناسبت ترین قیمت در اختیار متقاضی قرار می دهد.

 

نظر خود را در مورد این مطلب بفرمایید
سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم